redshift_on_dream: (Default)
redshift_on_dream ([personal profile] redshift_on_dream) wrote2007-04-11 01:22 pm

А чи правда, що...

...всі жінки – ексґібіціоністки, а всі чоловіки – вуайеристи? Мабуть, що ні, як і всі узагальнення. Хоча з іншого боку, особливо якщо не міркувати не в вузько-кліничних термінах, то, як то кажуть, диму без вогню не буває. Особисто мені подобається дивитися на гарних дівчат. Краса взагалі викликає естетичне задоволення, а враження від жіночої вроди до того ж підсилюється – свідомо чи ні – за рахунок статевого потягу. Що ж до самих жінок, то, в чужу голову звісно не залізеш, але чи витрачали б вони стільки часу за зусиль на свою зовнішність, якби не хотіли, щоб на них дивилися? Ой, сумніваюся...

[identity profile] gioconda.livejournal.com 2007-04-12 11:11 am (UTC)(link)
Так я й не казала, що це наукова стаття - я сказала "популярна". =)

Скажіть, а що ви розумієте під "роллю тата - мами"? Чи не загальноприйняті ствердження про те, що "мама годує й сповиває, а тато вчить (умовно) писати й гвіздки забивати"? Це і є штучний стереотип, який, на щастя, останнім часом успішно руйнується, як і міф про "материнський інстинкт" (свят-свят). Втім, може я помиляюсь щодо ваших уявлень про це? =)

Останній абзац я можу тільки вітати. =) Дійсно, безглуздо доводити, що одна стать чимось гірша чи краща за іншу, але чому тоді існує стільки несправедливих тверджень стосовно нас, жінок? Зрештою, спільного в нас набагато більше, ніж отого "різного".

[identity profile] http://users.livejournal.com/_redshift_/ 2007-04-12 11:32 am (UTC)(link)
Популярна серед кого? :) Правда не має бути популярною чи непопулярною, вона має бути об'єктивною, інакше буде не правдою, а пропогандою.
Про тата-маму тільки те, що випливає з старої дитячої пісні "Папа может все что угодно, только мамой не может быть" :). Наприклад, (якщо залишити в стороні "міф про материнський інстинкт") більшу емоційну та психологічну близкійсть матері до дитини зумовлену виношуванням, а потім й вигодовуванням. Тоді як в чоловіків нерідко виникає навіть ревнощі до дитини, яка перебирає на себе частину уваги та часу його жінки.
Гадаю набагато кориснішим було б не долати штучні стереотипи, а досліджувати, чим вони зумовлені. Можливо за наявності знання про це більшість тих стереотипів зникне сама собою.