fizzik: (Default)
[personal profile] fizzik
Михалков собрался открывать барбершоп "Сибирский цирюльник".

Интересно, а чем закончилась его прошлое начинание по открытию сети посконно-скрепных ресторанов русской кухни, которая должна была вытеснить культурно и классово чуждый "Макдональдс"?

Про мову освіти

Sep. 25th, 2017 11:04 am
kerbasi: (Default)
[personal profile] kerbasi
Підсумки дискусій на ФБ про мову освіти. Пункт 6 - з серії "а я ж казав".

1. Дипломатичне хамство наших сусідів, політиканство всередині країни, історичні образи не дають багатьом побачити головних загроз. Нагадаю: румунів та угорців в Україні разом близько 300 тисяч, і скоріш за все, це число перебільшене, бо не враховує міграцій неоформлених через паспортні відділи. Порівняйте з кількістю російськомовних. І скільки б кого не було, зовнішньому тиску слід давати гідну відсіч, але не слід створювати внутрішню напруженість. Йоббікі - погані хлопці, але це означає, що тепер ми маємо максимально прищемити жителя Закарпаття.

2. Головний недолік закону в тому, що він не розрізняє емігрантів російсько-імперського часу та часів СРСР від корінних. А через це корінні відчувають, що втрачають, бо досі мали повноцінну освіту своїми мовами, а українці мають всі підстави вважати, що будь-яким винятком для корінних скористуються некорінні, а насправді просто совєцкійнарот, якому байдуже етнічні мови предків, а йдеться про усунення української мови.

3. Не враховується роль російської мови як засобу агресивної пропаганди, культурної експансії та асиміляції. Саме те, що російськомовних в Україні в рази більше за етнічних росіян, відкриває можливість видавати консервацію та навіть розповсюдження зросійщення за реалізацію права на початкову освіту рідною мовою в районах, де ніякої значної російської етнічної меншини немає.

4. Закон вважає меншини гомогенними, хоча в реальності меншина може бути повністю русифікована в одному регіоні, українізована - в другому, зберігати свою мову - в третьому. Це відкриває можливості в місцях російськомовної асиміляції проголосити етнічну мову освіти, скажімо, з першого вересня, а з першого жовтня через недобір вчителів - перевести на всємпанятний їзик.

5. На мою думку знайти правильні формулювання та забезпечити реальне виконання закону на практиці дуже проблематично, тому найкращим виходом було б пряме, ручне управління освітою в окремих районах. При чому не місцеве, "децентралізоване", а тільки зі столиці. Взагалі, слід вже давно зрозуміти, що закон працює тільки тоді, коли його погоджується виконувати, при чому за його сутністю, а не за формою, більшість людей. Ніякі репресії закон працювати не змусять. Якщо немає можливості розробити дієвий закон, значить слід зайнятися підготовкою грунту під нього в ручному режимі.

6. Власне впровадження ручного управління ускладнюється тим, що наші міжнародні стейкголдери вимагають від нас законності, прозорості і так далі. Ось через це я й завжди казав, що не слід поспішати долучатися до всього поспіль та під кожною конвенцією ставити підписи. В цілому, не відмовляючися від курсу на Захід, слід розуміти, що чимало їхніх стандартів для України передчасні. Торгівельна угода, безвіз, перехід на технічні стандарти - це все можна робити без всезагальної асоціаційної угоди, з якою разом йдуть мовна хартія, конституційна комісія та інші інституції, через які ми не можемо тепер ані українофоба громадянства позбавити, ані всіх суддів разом звільнити, ані преференції українській мові над російською дати тощо. І це при тому, що асоціація - це навіть не обіцянка членства, що на вимогу Нідерландів введено в текст угоди, і при тому, що ЄС - не оборонний союз і не збирається нам давати ані гарантій безпеки, ані захищати нас невійськовими засобами.

Глобальный инсайт

Sep. 21st, 2017 02:10 pm
imaginary_me: (Default)
[personal profile] imaginary_me
От разговоров с близкими подругами много пользы. Сегодня обсуждали ремонт и как в нем выжить, сохранив максимальное количество нервных клеток.

Я с позиции более опытного в этом деле товарища (а также всем известного капитана) вещала, что, наверное, это зависит от настроя. Ремонт - это всегда какие-то нестыковки, фрустрейшны и проч. Если заранее это принять и более-менее спокойно их переживать, то возможно клетки сохранить. Не ожидать сразу, что все будет складываться хорошо и идеально - this is the key.

А потом перечитала написанное и думаю - эй!

Не ожидать, что все будет складываться хорошо и идеально, и заранее это спокойно принять.

Да это же не только про ремонт, это же вообще the key to life and everything, the Answer to the Ultimate Question!

И сижу, пораженная собственной мудростью ахаха.

Контрафакт

Sep. 19th, 2017 07:50 pm
fizzik: (Default)
[personal profile] fizzik
Оказывается, в Филях нынче делают контрафактные киевские торты.

Вещественное доказательство )

(він це зробив!)

Sep. 15th, 2017 07:33 pm
vladmradio: (KozakGraeJazz)
[personal profile] vladmradio
 Екологічний ентузіаст В'ячеслав Горобець надрукував мій соціальний екопрінт.

Село Піщанка, Дніпровська область.

Скоро - у всіх вечірніх ефірах України!
Город ідьош паліть?

 
Світлина від Вячеслава Горобеца.
Вячеслав Горобец знаходиться в Пiщанка - наше село.

Соціальна реклама в Піщанці

 
ПодобаєтьсяПоказати більше реакцій
Коментувати
 

Стою я на площади

Sep. 15th, 2017 04:14 pm
imaginary_me: (keds)
[personal profile] imaginary_me
Осень меня больше не пугает. Осень как осень, пока к тому же очень похожая на лето. Не по настроению, но по температуре.

Как всегда много думаю, про разное. Например, думаю про надвигающееся тридцатипятилетие. И раздваиваюсь.

вообще слишком много думаю )
fizzik: (Default)
[personal profile] fizzik
В прошлой серии я пытался разобраться, что конкретно написано о языках преподавания в свежепринятом Радой законе "Об образовании". Было по крайней мере две отличающихся в важных деталях версии, одна из которых вытекала из официальных документов на сайте Рады, а другая - из сообщений в фейсбуках некоторых украинских депутатов.

Прочитав текст законопроекта, представленный ко второму чтению, и обнаружив в "хронологии рассмотрения", что в ходе заседания Рады все поправки были отклонены, а также частично прочитав стенограмму заседания и прослушав множество выступлений в аудиозаписях, я пришел к выводу, что сообщения "из фейсбуков" не соответствуют действительности. Но остались сомнения: быть может я что-то не понимаю в механизме принятия решений парламентом Украины?

Сегодня я перечитал стенограмму заседания теперь уже полностью. Теперь картина представляется так... )

Як треба спати

Sep. 13th, 2017 08:05 am
vladmradio: (Default)
[personal profile] vladmradio
 Завжди підозрював, що з нашим сном щось не теє.
Sleeping in one eight-hour chunk is a very recent phenomenon, and lying awake at night could be good for you, according to scientists and historians.
 
BBC.COM|ВІД BBC NEWS
 
 
fizzik: (Default)
[personal profile] fizzik
В Симферополе на маршрутах общественного транспорта отсутствует более 100 транспортных средств, а в вечернее время отдельные перевозчики вообще не выходят на маршруты. Гоблин поручил разобраться как следует.

Вроде бы перевозками занимаются частные предприятия, заинтересованные в прибыли. До оккупации транспорт ходил до позднего вечера, хотя никакие чиновники не предпринимали для этого никаких специальных мер. Цены с тех пор радикально выросли: где проезд в 13-ом году стоил 2 гривны, что на тот момент равнялось 8 рублям, там теперь стоит 20 рублей. При том, что бензин не подорожал - наверное, единственное, что не подорожало в Крыму под российской властью, так это бензин.

И ведь не скажешь, что украинское государство - пример идеальной организации экономической жизни и муниципального управления. Отнюдь. Если говорить конкретно о крымском общественном транспорте - то были и какие-то скандалы с распределением маршрутов, и налоговая система оставляла желать много лучшего, и даишники - козлы, и к состоянию дорог, особенно внутригородских, особенно в Симферополе, было немало претензий. Но транспорт - работал, и работал хорошо.

Как же этим удалось теперь добиться таких феноменальных успехов? Предлагаю начать кампанию за присуждение Гоблину шнобелевской премии по экономике. Мне кажется, он заслужил.

Profile

redshift_on_dream: (Default)
redshift_on_dream

August 2014

S M T W T F S
     12
3456789
101112 13141516
1718 192021 2223
24252627282930
31      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 10:51 am
Powered by Dreamwidth Studios